Anasayfa / Etkinlik / ISC TURKEY 2017 Konferansı Açılış Konuşmasını Başbakan Binali Yıldırım Yapacak

ISC TURKEY 2017 Konferansı Açılış Konuşmasını Başbakan Binali Yıldırım Yapacak

20-21 Ekim 2017, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Merkez Binası’nda Başbakan Binali Yıldırım’ın teşrifleriyle gerçekleştirilecektir.

 

Bilgi güvenliği alanında, ulusal ve uluslararası boyutta bilimsel, teknik, sosyal ve kültürel çalışmalar yürüterek birey ve kurumlarda farkındalığın oluşması ve ortak akıl ile çözüm önerilerinin geliştirilmesi amacı ile 2007 yılında kurulan Bilgi Güvenliği Derneği (BGD) her yıl Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı’nı (www.iscturkey.org) düzenlemektedir. Bu konferansın 10uncusu, Gazi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi işbirliğiyle ve T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu destekleriyle 20-21 Ekim 2017 tarihinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Merkez Binası’nda gerçekleştirilecektir.

ISCTurkey 2017 Konferansının ana teması “Siber Güvenlik ve Yapay Zekâ” olarak belirlenmiştir. Konferansta Yapay Zekâ alanındaki gelişmeler hem siber savunma hem de siber saldırıların niteliğini kökten değiştirmektedir. Konferansta Türkiye’nin yapay zekâ stratejisi, yerli ve milli olarak geliştirilen yapay zekâ uygulamaları ve benzeri konular ele alınacak, çağrılı konuşmacılar, akademik bildirilerin sunulacağı oturumlar ve eğitimler düzenlenecektir. Konferansa katılım, konuya ilgi duyan herkese açık ve ücretsizdir. Konferansımıza kayıt zorunludur.

Akademisyenler ve uygulayıcılar tarafından konferans düzenleme kuruluna iletilecek olan bildiriler, alanında uzman en az üç hakemin görüşlerine başvurularak değerlendirilecektir. Hakem raporları dikkate alınarak, uygun bulunan bildiriler sözlü sunum veya poster sunumu için seçilerek bildiriler kitabında basılacaktır.

Konferansımıza, kamu kurum ve kuruluşlarındaki personeller, kişisel, kurumsal ve ulusal bilgi güvenliği alanında çalışanlar, bu konulara ilgi duyan ve kendisini geliştirmek isteyenler, savunma teknolojilerinde kriptoloji alanında çalışanlar, ülke güvenliği alanında çalışanlar ve hizmet verenler katılmalıdır.

Hakkında Zeynep Kali

Bunada Gözatın

Necmettin Erbakan Üniversitesinde Sektör Buluşması

7 Aralık Dünya Sivil Havacılık Günü kapsamında TGS yetkilileri Necmettin Erbakan Üniversitesinde Havacılıkta Yer Hizmetleri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir