Anasayfa / Havacılık / IATA Mayıs Haziran Finansal Rapor Özeti

IATA Mayıs Haziran Finansal Rapor Özeti

Sektörden elde edilen en son finansal veriler, havayollarının kârlılığının 2018 yılının ilk çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine kıyasla güçlendiğini ve sektördeki nakit akışının da arttığını gösteriyor.

Bununla birlikte, küresel havayolu hisselerinin Haziran ayında art arda gerilediği belirtildi. Bu durum, geleceğe yönelik yatırımcıların ilk çeyrekte olduğundan daha zor şartlar beklediğini gösteriyor.

Global havayolu hisseleri endeksi, küresel sermaye endeksindeki % 1,7’lik düşüşle kıyaslandığında, yılbaşından bu yana% 14,3 oranında düştü.

Petrol fiyatları, 2017’nin başından bu yana yukarı yönlü seyrediyor ve havayolu hisselerinin piyasada daha düşük performans göstermesinin temel nedenlerinden biri de yakıt fiyatları. Jet yakıtının fiyatı şu anda 90 $ / varil seviyesinin hemen üzerinde  – bir yıl öncesine göre yaklaşık% 55 daha yüksek.

Global Küresel ortalama yolcu verimi, 2017’nin başından bu yana yatay seyir izledi. Bununla birlikte, fiyat duyarlılığı daha düşük olan premium sınıf kabinlerde elde edilen verim, geçen yılın büyük bir bölümünde yükselişe geçti. Premium sınıf ekonomi kabinine göre daha büyük bir oranda girdi yapacağını gösteriyor.

Yolcu ve kargo talebi yukarı doğru hareket etmeye devam etti ve geçtiğimiz birkaç ay içinde kargo hacimleri arttı.

Hakkında Mehmet Kali

Bunada Gözatın

Havaş Saudi Airshow’da yerini aldı

Yer hizmetleri sektörünün uluslararası alanda önde gelen markalarından Havaş, Suudi Arabistan’da bu yıl ilk kez …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<