Anasayfa / Havacılık / HAVACILIK DUAYENİ GÜRBÜZ AKDEMİR VEFAT ETTİ

HAVACILIK DUAYENİ GÜRBÜZ AKDEMİR VEFAT ETTİ

HAVACILIK DUAYENİ GÜRBÜZ AKDEMİR VEFAT ETTİ

 

D.H.M.İ. , TAV Havalimanları Holding de çeşitli görevlerde bulunan Gürbüz Akdemir hayatını kaybetti.

Havacılık camiasının ağabeyi Gürbüz Akdemir, DTCF Arkeoloji Bölümü mezunu. Okul sonrası D.H.M.İ.  ye başvurarak Hava Trafik Asistan Kontrolörü oldu.

Sırasıyla Lisansiyer kontrolör, Hava Trafik Uzmanı ve Genel Müdürlük Hava Trafik  Müdürlüğü  Seyrüsefer Daire Başkan Yardımcılığı ve Seyrüsefer Başkanlığı yaptı. Seyrüsefer Başkanı iken liyakat havacılıkta tamda bu üstlendiği görevinde çok başarılı oldu. Gürbüz Akdemir ismi EUROCONTROL de efsane idi…

Bütün Balkan ülkeleri  özellikle toplantılarda Gürbüz Akdemir’i takip eder ve ona göre hazırlanırlardı. Herkes onu ismen bilirdi.

Yunan komşumuza  hem Ege,  FIR başta olmak üzere Kıbrıs konularında kök söktürürdü. İyi bir diplomat ve diplomasiyle birlikte iyi bir dil hakimiyeti özellikleri  kendisinde bütünleştirmiştir.

Arkadaşlarından aldığımız bilgi doğrultusunda  Atatürk Havalimanı  Başmüdürlüğü görevi sırasında  ekip ve disiplin anlayışı ile çalışanlarına moral motivasyon veren kişi olduğunu ve  Türk havacılık tarihinde bu yönüyle de yerini alacağını ilettiler.

Yüce Allah gani gani rahmet eylesin

 

 

Mehmet Ali Ataman

 

 

Hakkında Mehmet Kali

Bunada Gözatın

Havaş Saudi Airshow’da yerini aldı

Yer hizmetleri sektörünün uluslararası alanda önde gelen markalarından Havaş, Suudi Arabistan’da bu yıl ilk kez …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<