Anasayfa / Hava Kargo / Hava Kargo Eylül ayında dalgalanmaya rağmen, hacim artışı yaşandı

Hava Kargo Eylül ayında dalgalanmaya rağmen, hacim artışı yaşandı

Eylül ayında ulaşıldığında dünya çapında verilere , hava kargo talebinde dalgalanmaya rağmen IATA‘nın yıllık bazda% 9.2, WorldACD‘de% 8.8 artışla beklentimizin biraz altında kaldı.

Küresel hava kargo marketi nisan ayından bu yana ciddi bir ivme yakalamış bu tren eylül ayında %10 artışın hemen altında kalmıştı. Aslında Eylül ayındaki bu seviye kaybı beklenmedik yada önemsenecek bir durum değil. Hava kargo piyasalarında artış devam ediyor.

Bu sonuçlara dayanarak, aylık bazda takip ettiğimiz daha büyük havaalanlarının ve taşıyıcıların genel hava kargo pazarından biraz daha iyi performans gösterdiğini tespit ettik.

 

Kasırgalar, özellikle Güney Atlantik ve Karayipler’de Kuzey Amerika hacimleri üzerinde belirgin bir etkiye sahipti. Sonuç olarak, Kuzey Amerika menşeli hacimler, endüstri ortalamasının oldukça altında, eylül ayında yalnızca% 5.6 oranında büyüdü. Bu etkiler,

IATA’nın yaptığı aylık analizde  ve karşılaştırmalarında güçlü talep ve sağlıklı navlun artışı devam edecektir.

Yıllık bazda baktığımızda navlunlardaki artış dikkat çekmektedir.

Grafiktede görüleceği gibi navlunlar geçen yılın aynı dönemine göre %20 artmış durumda.

Önümüzdeki birkaç gün içinde Ekim verileri ortaya çıkmaya başlayacak ve yıl bazında büyümede büyük bir değişiklik veya düşüş beklemiyoruz.

 

Hakkında Mehmet Kali

Bunada Gözatın

Boeing, Qatar Airways’in Beş adet 777 Kargo Uçağı Siparişini Kesinleştirdi

Boeing ve Qatar Airways, 2018 Farnborough Uluslararası Havacılık Fuarında, beş 777 Freighter siparişini sonuçlandırdı. Mevcut …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<