Anasayfa / Firma Haberleri / Goodyear’dan yaz tatiline çıkanlara önemli ipuçları

Goodyear’dan yaz tatiline çıkanlara önemli ipuçları

Goodyear’dan yaz tatiline çıkanlara önemli ipuçları

Dünyanın lider lastik üreticilerinden Goodyear, yaz tatiline çıkacaklara altın değerinde öneriler sunuyor. Goodyear, trafik kazalarını önlemek için lastik basıncına dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor.

Yaz aylarının gelmesiyle tatil sezonu yaklaştı. Sürücüler, tatilin keyfini çıkarmak adına yola çıkmaya başlayacak. Dünyanın lider lastik üreticilerinden Goodyear, neden yazın yaz lastiği seçilmesi konusunda sürücüleri uyarıyor ve daha güvenli, konforlu bir yolculuk yapmak ve yaz tatilinin tadını çıkarmak isteyenlere önemli ipuçları veriyor.

Neden Yaz Lastiği Kullanmalıyız?:

  • Yaz lastikleri 7 °C ve üzerindeki hava koşulları için tasarlanmıştır.
  • Mevsimine uygun lastik kullanımı, yaz aylarında zeminin ısınması ile birlikte önem kazanmaktadır.
  • Yaz lastikleri kuru ve ıslak zeminde iyi bir direksiyon hâkimiyeti ve sürüş hakimiyeti sağlar. En ölümlü kazaların kuru yol kesimlerinde meydana geldiği düşünüldüğünde, kuru zeminde de lastiklerin hıza bağlı olarak yol tutuşunun zayıflayacağı, araca yön vermenin zorlaşacağı unutulmamalı ve limitler aşılmamalıdır.

Tatile Çıkacaklara Öneriler:

  • Aracınıza binmeden önce çevresini dolaşıp sürüş güvenliğinizi etkileyebilecek olumsuz bir durum olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bu sayede aracın genel durumunu gözlemlemiş olursunuz.
  • Lastikte bir hasar olması yol güvenliğini tehdit eden bir etmendir. Uzun yola çıkmadan önce lastiğinizin genel durumunu kontrol ettiriniz.
  • Lastik basıncınızı düzenli olarak kontrol ettiğinizden emin olun. Belirlenen basınçta şişirilmemiş lastiklerin yakıt tüketimini artırabileceğini unutmayın.
  • Sık sık unutulsa da aracınızdaki tüm sıvıları takviye etmek çok önemlidir. Yağınızı düzenli olarak kontrol edin, yeterli ön cam yıkama sıvısı bulunduğundan emin olun ve fren sıvısı veya soğutucuyu unutmayın.
  • Uzun yola çıkmadan önce ve 2-3 haftada bir motorun yağını, silecek suyunu, lastiklerin basıncını kontrol etmenizde fayda vardır.
  • Akünüz yaz aylarında daha fazla çalışır, dolayısıyla birkaç yıldır kullanıyorsanız bir uzmana kontrol ettirmeyi düşünebilirsiniz.

EfficientGrip Performance

Goodyear’ın yaz lastikleri arasında dikkat çeken serilerden biri olan EfficientGrip Performance; konfor ve tasarrufu bir arada sunuyor. FuelSaving Teknolojisi sayesinde daha düşük yuvarlanma direnci sağlarken yakıt tüketimini de düşürüyor. Bu sayede maliyetleri azaltırken doğayı korumaya da yardımcı oluyor. Özel olarak geliştirilmiş hamur bileşenleri ve deseniyle ıslak zeminlerde kısa fren mesafesi sunarken kızaklamaya karşı yüksek direnç sağlıyor.

Eagle F1 Asymmetric 5

Goodyear, yeni nesil Ultra Yüksek Performans Lastiği Eagle F1 Asymmetric 5 ile, sürüş konforu, ıslak zemin fren performansı ve kuru zemin yol tutuşundaki performansı sağlamak adına inovasyon gücünü kullandı. Eagle F1 Asymmetric 5’in sırrı, Goodyear’ın özel olarak geliştirdiği hamur bileşenlerinde saklı. Frenleme anında genişleyecek şekilde tasarlanan lastik sırt blokları sayesinde, lastiğin yolla temas alanı frenleme sırasında bir pist lastiğine benzer seviyeye yükseliyor, bu da Eagle F1 Asymmetric 3 ile karşılaştırıldığında %4 daha kısa ıslak zemin fren mesafesi sunuyor. Goodyear, Eagle F1 Asymmetric 5’te, yanal kuvvetler iletilirken sırt desenindeki esnemeleri azaltmaya odaklı performans iyileştirmeye yöneldi. Kesin ve hassas manevra, yüksek yol tutuş seviyesi ile etkili ve kusursuz ivmelenme yetenekleri, kuru yollarda araç hakimiyetini iyileştiriyor. Direksiyon tepkileri de iyileştirilerek, yol ile bağı güçlendiren ve güven veren bir sürüş deneyimi sağlanıyor.

Goodyear Lastikleri Türk A.Ş. hakkında:

Dünyanın en büyük lastik şirketlerinden olan Goodyear Tire and Rubber Company’nin Türkiye’deki iştiraki olarak 1 Eylül 1961’de kurulan Goodyear Lastikleri Türk A.Ş.; 2000’e yaklaşan çalışanı ile İstanbul’daki merkez ofisi dışında İzmit ve Adapazarı’ndaki iki üretim tesisinde faaliyet göstermektedir. Şirket, Goodyear, Fulda, Sava, Debica ve Kelly markaları altında tüketici lastikleri ve ticari lastikler üretmekte ve pazara sunmaktadır. Türkiye’deki en büyük 100 ihracatçı arasında yer alan Goodyear Lastikleri Türk A.Ş., 2017 yılında otomotiv sektörünün 9. büyük ihracatçısıdır. Şirketin hisseleri Borsa İstanbul’da “GOODY” sembolüyle işlem görmektedir.

Hakkında Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

Bunada Gözatın

Ve Büyük Göç belgesel oldu!

İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA’dan yapılan açıklamaya göre, şirket, Cumhuriyet tarihinin en büyük altyapı projesi olan İstanbul Havalimanı’nın “Büyük Göç” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<