Anasayfa / Havacılık / Gökyüzündeki Gizli Odalar

Gökyüzündeki Gizli Odalar

Bugünlerde seyahat tercihlerimiz arasında en güvenilir ve en avantajlı seçenek şüphesiz ki uçak yolculuğu. Bir çok insanın önceliği olan uçak yolculuğu, sıkılmadan, keyifli ve hızlı bir yolculuk yapmaya yardımcı olur. Gün geçtikçe de uçak yolculuklarına olan ilgi artmakta ve geniş kitlelere ulaşmaktadır.

Özellikle uzun uçak yolculuklarınız da kabin ve kokpit ekiplerinin dinlenme yerlerini hiç merak ettiniz mi?
Ya da yok ben ucuz bilet alıp ekonomik uçayım, gittiğim yerde daha fazla eğlenme şansım olur diyenlerden misiniz?

“Aslında sürekli ekonomik uçuyorum ama business bölümünü de merak etmiyorum değil” diyenlerden olmanız ise yüksek bir ihtimal..

Bugün ki yazımda sizlere uçak içerisindeki gizli odalar ve son jenerasyon business kabinlerden bahsedeceğim.

Uçuş boyunca sizlere güler yüzlü ve sınırsız hizmet sunan kabin ekiplerinin dinlenme yerlerini hiç merak ettiniz mi?

Sizler ile birlikte bilinmeyen bu bölümleri birlikte inceleyelim o halde.

İlk görüntümüz United B787 Dreamliner Crew Rest bölümünden.

Aşağıda görmüş olduğunuz harika dinlenme odası dizaynı ise, Singapour Airways B777’sinden.

 

Buyurun kokpit ekibinin dinlenme alanlarına bir göz atalım.

( United Airlines B777 Cockpit crew rest )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                BUSINESS CLASS KABİN TASARIMLARI

Ekonomik uçan yolcuların merak ettiği o bölüme geldik. Hani  “O kadar para vermeye değecek hiçbir şey yok, tavuk yiyerek de mutlu oluyorum ördeğe gerek yok, şişman değilim ki öyle koltuklar şart olsun, hostes iki servis yapıyor kendini kral gibi hissediyorsun, enayi parası” diye bahsettiği ve ekonomide yer kalmadığı durumlar dışında uçmadığı sınıfa..

Tabi her şeyin maddiyat olmadığını düşünenlerdenseniz business class bir bilet alıp öncelikli check-in, güvenlik kontrolü ve boarding sırası, gidişte ve vardıktan sonraki Lounge hakları, tam yatak olabilen masajlı elektrikli koltuklar, fine dining ayarında yemek ikramı, sınırsız ve kaliteli alkol servisi, kapsamlı multimedya, sınırsız internet erişimi ile insanın hayatındaki 12-13 saati iyi geçirebilmesine imkan tanıyan bir konsept. Tabi böylesine güzel avantajlardan yararlanabilmek için, örneğin Emirates Havayolları ile yapacağınız bir ABD uçuşunda ( Istanbul -Dubai – ABD ) A380 ile yapacağınız bir business seferinin maliyeti ortalama 8000-9000 dolar civarındadır.

Buyurun son jenerasyon kabin tasarımlarına bir göz atalım. Özellikle Emirates A380 ve Singapore Airways A350’lerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Umarım sizler de bir gün bu muazzam konfor ile uçma fırsatı yakalarsınız..

 

Hakkında Emre Sanisoğlu

Karadeniz Teknik Üniversitesi - İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Mezunu. Havacılık - Hava Taşımacılığı editörü. Kitaplarla iç içe, edebiyat, topluluk psikolojisi ve insan davranışları meraklısı. Havacılık sektörü içerisinde işini özenerek ve hevesle yapıyor. Değerleri olanlar, işine değer katar sözünü kendine ilke edinerek çalışma hayatını sürdürmekte ve hobi olarak havacılık konularında paylaşımlarda bulunmaktadır.

Bunada Gözatın

TAV’dan 2018’de 255 milyon avro kâr

TAV’dan 2018’de 255 milyon avro kâr TAV Havalimanları 2018 yılında net kârını yüzde 46 artırarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<