Anasayfa / Etihad haberleri / Etihad Cargo Yeni Kontrol Merkezini Hizmete Açtı

Etihad Cargo Yeni Kontrol Merkezini Hizmete Açtı

Etihad Havacılık Grubu’nun kargo ve lojistik kolu olan Etihad Cargo, Abu Dabi’deki merkez ofisinde, son teknoloji Kargo Kontrol Merkezi’nin (CCC) lansmanıyla veri odaklı dijitalleşme yolculuğunu bir adım daha ileriye götürdü,

CCC aracılığıyla Etihad’ın kargo akışları, ağdaki kalkışlar ve varışlar günümüzde 24 saat izlenebilir hale geldi. Etihad Cargo, hava taşımacılığının yanı sıra, şimdi BAE’de sağladığı tüm hizmetlerini gerçek zamanlı olarak izleyebiliyor.

Yeni kontrol merkezindeki teknoloji, beş kargo uçağı’nın sevkıyat planlaması ve performans izlemesinin yanı sıra 250’den fazla günlük yolcu uçağında önemli nakliyesini içeren kilit takip işlevlerini sunarak, Etihad Cargo’nun rezervasyon ve rezervasyon sistemine dayanıyor.

Hali hazırda Etihad Cargo’nun filosunda 5 afet B777-200F kargo uçağı bulunmaktadır.

Etihad Cargo Uçuş Ağı;

Hakkında Emre Sanisoğlu

Karadeniz Teknik Üniversitesi - İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Mezunu. Havacılık - Hava Taşımacılığı editörü. Kitaplarla iç içe, edebiyat, topluluk psikolojisi ve insan davranışları meraklısı. Havacılık sektörü içerisinde işini özenerek ve hevesle yapıyor. Değerleri olanlar, işine değer katar sözünü kendine ilke edinerek çalışma hayatını sürdürmekte ve hobi olarak havacılık konularında paylaşımlarda bulunmaktadır.

Bunada Gözatın

24 Mayıs Hava Aracı Bakım Teknisyenler Günü Kutlu Olsun

Türk Sivil Havacılığı özellikle son 15 yıldır her geçen gün büyümeye hız kesmeden devam etmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<