Emirates’ten Brezilya LATAM Airlines ile ortak uçuş anlaşması

0
100

Emirates’ten 17 Brezilya rotasına yönelik, Brezilya LATAM Airlines ile ortak uçuş anlaşması

Emirates Havayolu, 17 Brezilya rotasına yönelik, Brezilya LATAM Airlines ile Brezilya’daki iç hatları kapsayan, yolculara daha fazla seçim ve bağlantı imkanları sunacak yeni bir ortak uçuş anlaşması yaptığını duyurdu.

İnsanları ve şehirleri birbirine bağlayan Emirates Havayolu, Brezilya’ya ya da Brezilya’dan uçan Emirates yolcularına daha fazla seçim ve bağlantı imkânı sunmak için Brezilya LATAM Airlines ile anlaşma imzaladı.

Emirates yolcularının; Belo Horizonte, Brasília ve Foz do Iguaçu da dahil, LATAM’ın, ortak uçuş anlaşması kapsamındaki iç hat ağında bulunan 17 şehirle bağlantılı hale gelmeleri mümkün olacak. Bu şehirlere uçan ve oralardan dönen yolcular, dünyada 150’den fazla destinasyona hizmet eden Emirates’in Dubai merkezine olan uçuşları sayesinde, artık São Paulo ve Rio de Janeiro’ya, zahmetsiz bir şekilde ulaşma imkanına sahip olabilecekler.

Anlaşma, Brezilya’ya ya da Brezilya’dan yola çıkan Emirates yolcularına, Avustralya, Hindistan ve Japonya gibi Emirates’in global ağında bulunan destinasyonlarda minimum bağlantı süresi ile ulaşma konusunda daha fazla seçenek sunmuş olacak.

Emirates Stratejik Planlama, Gelir Optimizasyonu & Aeropolitik İlişkiler Kıdemli Bölüm Başkan Yardımcısı Adnan Kazım konuya dair yaptığı açıklamada, “Yolcularımıza, Brezilya içerisindeki farklı şehirlere yönelik esneklik ve bağlantı kolaylığı sağlayacak şekilde, Brezilya LATAM Airlines ile ortaklık kurmaktan dolayı memnuniyet duyuyoruz. Sürekli olarak, yolcularımıza daha fazla fayda sağlamak için yatırım yapıyoruz. Ödüllü ürünlerimiz ve Brezilya’daki güçlü ortaklarımızla, ülkenin artan turist sayısını ve ticari fırsatlarını desteklemeyi sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

Emirates, yolcularını, altı kıtada, 85 ülkede, 150’den fazla noktaya ulaştırıyor. Tüm sınıflardaki yolcular, filmler, TV programları, müzik ve internet yayınları olan 4,000’den fazla kanala sahip, birçok ödül kazanmış uçak içi eğlence sistemi ice’ın sunduğu faydaların keyfini sürebiliyor. Emirates’in uçak içi konforu , aileleri ve arkadaşlarıyla bağlantı halinde kalmak isteyenlere yönelik, ücretsiz Wi-Fi hizmeti ve uluslararası şeflerin bölgesel lezzetlerden ilham alan hazırladığı yemeklerle bütünlük kazanıyor.

Dubai’den, Sao Paulo’ya, A380 ile hizmetini sürdüren Emirates, 1 Haziran 2019’dan itibaren ise yenilenen Boeing 777-200LR ile Rio de Janeiro’ya olmak üzere, Brezilya’nın önemli şehirlerine, günlük uçuşlar gerçekleştirecek. Yolcuların aynı zamanda, Rio de Janeiro’dan, Boeing 777-200LR ile Buenos Aires ve Santiago de Chile’ye (1 Haziran 2019’dan itibaren) uçması mümkün olacak.

Emirates ile uçan yolcular, 155’ten fazla noktaya gerçekleşecek yolculuklarında, Dubai’de birkaç gün kalmalarına imkan verecek olan Dubai Duraklama paketleri için rezervasyon yaptırabilirler. Dubai’yi ziyaret etmek, Brezilyalılar için artık çok daha kolay çünkü, Birleşik Arap Emirlikleri’ne olan seyahatleri öncesinde, kendilerinden vize almaları istenmiyor ve 90 güne kadar alabildikleri vize ise ücretsiz olarak, Dubai’den temin edebiliyorlar. Aile dostu destinasyon tatil severlere, yıl boyunca süren güneşli havası, dünya çapında alışveriş imkanları, restoranları, büyüleyici plajları, cazibe merkezleri ve ikonik binaları ile pek çok eğlenceli aktivite sunuyor.

Ortak uçuş rotaları:

Sao Paulo’ya ve Sao Paulo’dan (GRU):

 1. Belem (BEL)
 2. Belo Horizonte (CNF)
 3. Brasilia (BSB)
 4. Campo Grande (CGR)
 5. Curitiba (CWB)
 6. Florianópolis (FLN)
 7. Fortaleza (FOR)
 8. Goiânia (GYN)
 9. Foz do Iguaçu Falls (IGU)
 10. Londrina (LDB)
 11. Manaus (MAO)
 12. Porto Alegre (POA)
 13. Recife (REC)
 14. Salvador (SSA)
 15. São Luiz (SLZ)
 16. Vitória (VIX)

Rio de Janeiro’ya ve Rio de Janeiro’dan (GIG):

 1. Belém (BEL)
 2. Brasília (BSB)
 3. Curitiba (CWB)
 4. Fortaleza (FOR)
 5. Goiânia (GYN)
 6. Iguassu Falls (IGU)
 7. Manaus (MAO)
 8. Natal (NAT)
 9. Vitoria (VIX)

Emirates hakkında:

Dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden Emirates, bugüne kadar 500’ün üzerinde uluslararası ödül kazandı. Emirates, yolcularını altı kıtada, 86 ülkede 158 noktaya taşıyor. Emirates, İstanbul Havalimanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanlarından haftada toplam 18 uçuş gerçekleştiriyor.