Anasayfa / Havaalanı / Bu yıl hedef 1 milyon turist

Bu yıl hedef 1 milyon turist

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Geçen yıl gelen turist sayısı 730 bin idi, bu yılki hedefimiz ise 1 milyon civarıdır” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Ortak Akıl” toplantıları kapsamında İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren derneklerin başkanları ile bir araya geldi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Yerel seçimler döneminde verdiğimiz sözlerin 5 yılımız dolmadan çok ilerisine geçtik. Her yönüyle yaşanabilir, modern bir kent inşa ediyoruz. Üç buçuk yıl içerisinde geldiğimiz noktaya baktığımızda, seçim dönemindeki taahhütlerimizin çok ilerisinde olduğumuzu söyleyebiliriz” diye konuştu.

“Yaz aylarında nüfusumuz 2 milyonun altına düşmüyor”

Başkan Enver Yılmaz, yaptığı sunumun ardından Ordu ilinin, insanların yaşamaktan mutluluk duyduğu bir memleket olduğu ifadesini kullanırken, “İnşallah bu mutluluğumuz, insanlarımızın aidiyet duygusunun pekişmesiyle birlikte daha da artacaktır. İlimiz yaz ve kış nüfusu itibarıyla farklılıklar göstermektedir. Şu anda 750 bin olan nüfusumuz yaz aylarında 2 milyonun altına düşmemektedir. Özellikle çevre yolumuzun açılmasıyla ve toplu ulaşımın konforuyla birlikte şehrimizde büyük bir rahatlama göreceğiz” dedi.

“51 uçağın indiği günlere geldik”

Ordu ilinin turizm yatırımları, yaşanan değişim ve dönüşümüyle birlikte bir cazibe merkezi hâline gelmeye başladığına dikkat çeken Başkan Yılmaz, “Şu anda ilimizin 4 adet 5 yıldızlı oteli var. Bunlara bu yıl 2 otel daha eklenecek. Yıl itibarıyla 6 ayın üzerinde yüzde yüz doluluk gerçekleşen ender illerden biriyiz. Geçen yıl gelen turist sayısı 730 bin idi, bu yılki hedefimiz ise 1 milyon civarıdır. Ordu Giresun Havalimanımız için ‘Havaalanı çalışır mı, çalışmaz mı?, Bir uçak inerse bayram edeceğiz.’ denilen günlerden, geçtiğimiz hafta 51 uçağın indiği ve 7 bin 500 yolcunun taşındığı günlere geldik. Çok şükür her yönüyle güzelliklerin konuşulduğu ve konuşulmaya devam edileceği bir şehirde yaşıyoruz. Bu vesileyle, Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, Başbakanımız, Bakanımız ve Milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: ORDU OLAY

 

Hakkında Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

Bunada Gözatın

Türk Hava Yolları İstanbul Havalimanı’ndan sefer yaptığı nokta sayısını 18’e yükseltiyor

Türk Hava Yolları İstanbul Havalimanı’ndan sefer yaptığı nokta sayısını 18’e yükseltiyor.   Türk Hava Yolları, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<