Anasayfa / Boeing Haberleri / Boeing, Qatar Airways’in Beş adet 777 Kargo Uçağı Siparişini Kesinleştirdi

Boeing, Qatar Airways’in Beş adet 777 Kargo Uçağı Siparişini Kesinleştirdi

Boeing ve Qatar Airways, 2018 Farnborough Uluslararası Havacılık Fuarında, beş 777 Freighter siparişini sonuçlandırdı. Mevcut liste fiyatları 1,7 milyar dolar olan anlaşma, Nisan ayında taahhüt olarak açıklanmıştı.

Duyuruya, Katar Devleti Maliye Bakanı ve Katar Havayolları Başkanı, Ekselansları Ali Şerif El Emadi de katıldı.

Qatar Airways Group İcra Kurulu Başkanı, Ekselansları Bay Akbar Al Baker, “Kargo filomuzu daha da geliştirmekten ve beş adet Boeing 777 Kargo uçağı eklemekten memnuniyet duyuyorum” dedi. “Geçtiğimiz 15 yılda, Qatar Airways Cargo istikrarlı bir şekilde büyüyerek dünya çapında üçüncü olmayı başarmıştır . Bu başarıyı Boeing ile olan esnek ilişkimiz olmadan elde edemezdik.”

Dünyanın en büyük kargo taşıyıcılarından biri olan Qatar Airways,’in filosunda  13 777  ve iki 747-8 bulunuyor. Bu son siparişle, havayolu Boeing Freighter filosunu 20’nin üzerine çıkaracak.

Boeing Ticari Uçaklar Başkanı ve CEO’su Kevin McAllister, “Qatar Airways’in 777 Freighter’ın değerini kabul etmesi ve bu uçakları genişleyen kargo operasyonlarında kullanmak için yatırım yapmaya devam etmesinden gurur duyuyoruz. “Hava kargo pazarında büyümeye devam ediyoruz ve Boeing’in endüstri lideri nakliye uçaklarının müşterilerimizin gereksinimlerini karşılamak için en iyi olduğundan eminiz.”

777 Kargo uçağı, 112 tonluk (102 ton veya 102.000 kg) yük ile,  4.900 deniz mili (9.070 kilometre) uçabiliyor. Uçakların uzun menzilli olması, daha az durak, daha düşük iniş ücreti, daha az trafik sıkışıklığı, daha düşük kargo elleçleme maliyeti ve daha kısa teslim süresi anlamına geldiğinden, önemli tasarruflar yaratıyor.

İçerik:http://boeing.mediaroom.com/

Hakkında Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

Bunada Gözatın

Sabancı Üniversitesi ve GE Havacılık güçlerini birleştiriyor

Üniversite – Sanayi işbirliğinde yeni bir adım: Sabancı Üniversitesi ve GE Havacılık güçlerini birleştiriyor Sabancı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<