Anasayfa / Havacılık / Amadeus’tan alanında uzman otomatik çözüm
Closeup on a boarding pass being held by a couple at the airport. Horizontal shot.

Amadeus’tan alanında uzman otomatik çözüm

Amadeus’un seyahat acenteleri için hizmete sunduğu Amadeus Ticket Changer geliştirilen yeni özellikleriyle alanında tam otomatik çözüm olarak acentelerin verimliliğini artıracak ve olası kriz dönemlerinde de yolcuları gişe önündeki uzun kuyruklardan kurtaracak.

 

Küresel seyahat endüstrisi için ileri teknoloji çözümlerinin önde gelen sağlayıcısı ve işlemcilerinden Amadeus, seyahat profesyonellerinin bilet değişikliklerinde yeniden fiyatlandırma, yeniden bilet düzenleme ve iade talep işlemlerini dakikalar içinde yapmalarına olanak veren bir otomatik ürünler dizisi olan Amadeus Ticket Changer’daki (ATC) son gelişmeleri açıkladı. Yeni özellikler arasında, gerektiğinde iade sürecini ve isteğe bağlı olmayan bilet değişikliklerini otomatikleştirmek ve basitleştirmek üzere tasarlanmış Amadeus Ticket Changer Refund ve Amadeus Ticket Changer Involuntary de var.

 

Bu güçlü ama kullanımı kolay araçlar, seyahat danışmanlarının, havayollarındaki gibi olanaklar sunarak müşteri hizmetleri becerilerini geliştirmelerini, zaman kaybına yol açan manuel işleri azaltmalarını ve yeni satış sonrası kazanç fırsatları yakalamalarını sağlıyor. Tüm havayolu biletlerinin yaklaşık yüzde 5-10’unun iade edildiği düşünülürse, ATC Refund, acentelerin iadeleri otomatik hesaplayarak işlem sürecini kısaltırken seyahat acentelerinde de etkileyici bir verim artışı sağlıyor.

 

Diğer yandan ATC Involuntary, bilet danışmanlarının, isteğe bağlı olmayan bilet değişikliklerini hızlı, otomatik ve tek bir işlemle yapmasına imkân tanıyor. Özellikle de olumsuz hava koşulları veya havayolu tarifesi değişikliği yüzünden yeniden rezervasyon yapılması veya yolcuların yeniden yönlendirilmesi gerektiğinde faydalı oluyor. Söz konusu araçla güçlenen seyahat acenteleri artık müşterilerini bilet gişelerinin önünde kuyrukta veya havayolu şirketinin çağrısını bekler durumda tutmak yerine, durumu müşteri adına etkin bir şekilde yönetebilecekler. Amadeus, seyahat acentelerine tam otomasyon bir çözüm sunuyor.

 

Sunduğu özellikler, isteğe bağlı bilet değişikliklerini bir dakikadan az bir sürede gerçekleştiren ve dünya çapında 140’ı aşkın havayolu şirketinin garantili fiyat sonuçlarıyla biletleri yeniden düzenlerken pek çok talebe aynı anda cevap veren Amadeus Ticket Changer paketine değer katıyor.

 

Closeup on a boarding pass being held by a couple at the airport. Horizontal shot.

Hakkında Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

Bunada Gözatın

Türkiye havacılık emniyeti açısından ikinci sıraya yükseldi

EASA (European Aviation Safety Agency) tarafından gerçekleştirilen Emniyet Denetlemeleri sonucu her üç ayda bir rapor edilerek, ülkelere emniyet açısından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<