Airbus’tan Üç Yöneticiye Fransa’nın Légion d’Honneur nişanı

0
12

Légion d’honneur (Türkçe: Şeref Nişanı), yada tam adı ile Fransızca: Ordre national de la Légion d’honneur, Napolyon Bonapart’ın 19 Mayıs 1802 tarihinde imzaladığı bir kanun ile oluşturulmuş Fransız nişanı. Légion d’honneur Fransa’nın en yüksek dereceli sivil nişanıdır.

Grand-Croix (“Büyük Haç”), Grand-Officier (“Büyük-Subay”), Commandeur (“Kumandan”), Officier (“Subay”), Chevalier (“Şövalye”) olmak üzere beş sınıfa ayrılmaktadır.

Farklı milletlerden üç üst Airbus yöneticisine –  şirketin uluslararası ekibinin havacılık endüstrisinine olan katkılarından dolayı, bu ay Fransız  Légion d’Honneur nişanı verildi.

Airbus_executives_Legion_d_Honneur_recognition_1_3756e94a8f

Nişan sahibi olanlar;  Tom Williams, Airbus’ın Operasyon Müdürlüğü Şefi ;  Harald Wilhelm, Airbus ve Airbus Grup’un Mali İşler Müdürü; ve şimdi Airbus Savunma ve Uzay Askeri Uçak Bölümü Başkanı olan Airbus Uçuş Operasyonları eski başkanı Fernando Alonso.

Her üç yönetici de Şövalye (Chevalier) rütbesi aldı- meslektaşları, aileleri ve arkadaşlarının katıldığı bir törenle madalyaları Fransa’nın Toulouse şehrinde verildi.

Airbus’ın üç yöneticisinin de “evleri” Avrupa’da farklı ülkeler; Glasgow, İngiltere İskoçya dan Williams  “Havacılık, bilim ve teknolojinin her dalına değen muhteşem bir sanayi, her gün bana yeni bir şeyler öğreten insanlarla çalışmak harika”dedi.

Almanya’nın Münih kentinde doğan Wilhelm “Légion d’Honneur ruhuna uygun olarak, ben de tüm finans ekibi adına bu nişanı kabul ediyorum ve bağlılıkları için onlara teşekkür etmek istiyorum”  dedi.

Alonso – A310’dan yeni nesil A350 XWB jetliner’a kadar bütün Airbus uçaklarının deneme uçuşu operasyonlarına katılan bir İspanyol – duygularını şöyle açıkladı: “Ben Airbus kariyerim boyunca kişisel kahramanlarım da dahil pek çok inanılmaz insanla çalışmak ayrıcalığını yaşadım.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here