Anasayfa / Akademi / “AIR TRANSPORT MANAGEMENT MASTER PROGRAM” İÇİN KAYITLAR BAŞLADI

“AIR TRANSPORT MANAGEMENT MASTER PROGRAM” İÇİN KAYITLAR BAŞLADI

Türk Hava Yolları, Boeing ve İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliğinde 2013 yılından bu yana sürdürülen “Air Transport Management Master Program” için yeni dönem kayıt süreci başladı.

Global sivil havacılık sektörünün geleceğini şekillendirecek lider nitelikli yöneticiler yetiştirme misyonu ile yürütülen ve bu yıl ikinci mezunlarını veren program, yeni dönem öğrencileri için kapılarını araladı. Ağustos ve Eylül ayları süresince kayıtların alınacağı programın dersleri Ekim aynının ilk haftasında başlayacak. Başvurular, İTÜ ve Boeing ile yaptığı çalışmalarla programın tasarlanması, hayata geçirilmesi ve yürütülmesine öncülük eden Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi’ne yapılıyor.

Dersleri Boeing, Massachusetts Institute of Technology – MIT, British Columbia Üniversitesi, Cranfield Üniversitesi ve İTÜ gibi dünyanın en seçkin üniversitelerinin isim yapmış eğitmenleri tarafından belirlenen ve verilen iki yıllık yüksek lisans programı, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Ayazağa Kampüsü’nde gerçekleştiriliyor.

HER AÇIDAN EŞSİZ BİR PROGRAM

Dünyada türünün ilki olan program, MIT’den Dr. Peter BELOBABA, Dr. John HANSMANN ve Dr. Amedeo R. ODONI, Boeing’den Alex HEITER, British Columbia Üniversitesi’nden Prof. Dr. David Gillen, Cranfield Üniversitesi’nden Dr. Keith MASON ve diğer tüm eğitmenleri tarafından, derslerin içeriği ve uygulanış şekli açısından eşsiz olarak nitelendiriliyor. Akademik program boyunca havacılık ve uzay sanayi alanında bilgi ve becerilerle donatılan öğrenciler; havayolu yönetiminin temelleri, havacılık ekonomisi, finans, havacılık hukuku, pazarlama, mevzuata uygunluk gibi havacılığın hemen her alanına hitap eden güncel içerikli dersler alırken, aynı zamanda havalimanı planlaması ve yönetimi ile hava taşımacılığı sözleşmeleri gibi konuları da modüler olarak seçme imkânına da sahip oluyor.

Programa başvuruda bulunmak için irtibat bilgileri: art@thy.com / +90212 463 63 63 – 13308

Program Hakkında : https://akademi.thy.com/ozelprogramdetay/air-transport-management-master-program/1

atm_small

Hakkında Canberk Ezel

Bunada Gözatın

LUFTHANSA ZARAR AÇIKLADI

Almanya merkezli Lufthansa Havayolları, birinci çeyrekte 2,1 milyar euro zarar edildiğini bu sebeple kapsamlı bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<