Anasayfa / Güncel Havacılık Haberleri / AIR ASTANA APEX ÖDÜLLERİNDE 5 YILDIZ ALDI

AIR ASTANA APEX ÖDÜLLERİNDE 5 YILDIZ ALDI

Air Astana APEX 5 Yıldız Ödülünü aldı

 

Air Astana, 9 Eylül tarihinde APEX (Havayolu Yolcu Deneyimi Derneği) tarafından Los Angeles’ta düzenlenen ödül töreninde üst üste ikinci kez “Major Airlines” kategorisinde 5 yıldız derecelendirmesine layık görüldü.

Derecelendirme, yolcuların 1 Temmuz 2018 – 30 Haziran 2019 arasında internet üzerinde yapmış oldukları değerlendirmelere dayanmaktadır. Dünyada, 600 havayolunda bir milyondan fazla uçuşu kapsamaktadır. Yolcular havayollarını koltuk konforu, uçak içi hizmet, yiyecek ve içecek, eğlence sistemi ve Wi-Fi hizmeti olmak üzere 5 farklı parametreye göre değerlendirmektedir. Yolcu derecelendirmelerine göre 20’den fazla küresel havayolu şirketi, 13 “Major” havayolu ve 2 bölgesel havayolu, Beş Yıldız statüsü kazanmıştır.

APEX Ödülü, dünya çapındaki yolcu servis seviyesini değerlendiren Avrupa derecelendirme kuruluşudur. Yapılan değerlendirme havayolu endüstrisindeki en prestijli ve saygın derecelendirmelerden biri olarak kabul edilir.

Hakkında Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

Bunada Gözatın

HES KODU HAKKINDA BİLGİLENDİRME

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasına getirilen güncelleme ile seyahat acentaları, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<