Anasayfa / Havacılık / Acentelere ceza yağıyor!

Acentelere ceza yağıyor!

Un-Ser Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Günyeli, TÜRSAB Yasası’nın çıkmaması nedeniyle seyahat acentelerinin yolcu taşıma faaliyetlerine ceza yağdığını söyledi. Günyeli, D2 belgesi almak için Bakanlığa yatırılan 22 bin liralık bedele yüzde 800 oranında zam yapılarak 165 bin liraya çıktığını söyledi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği TÜRSAB Yasası’nın, Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un söz vermesine rağmen bir türlü çıkmadığını söyleyen Aziz Günyeli, “12 binin üzerinde üyesi olan Türkiye’nin Turizm Seyahat Acentelerini ilgilendiren yeni yasa bir yılı aşkın süredir söz verilmesine rağmen, çıkarılamıyor. Acentelere kendi taşıma Minibüs ve araçları ile 4 araca kadar D2 belgesine gerek olmadan kullanılabilmesinin önü bir türlü açılamıyor. Acenteciler yurt dışından getirdikleri müşterilerini havalimanından karşılaması, ulaştırma kontrol memurlarınca durduruluyor ve araçlar bağlanıyor ve ülkemize döviz kazandırmaya çalışan Acenteye yüklüce ceza kesiliyor” dedi.

 

Hakkında Mehmet Kali

Bunada Gözatın

Qatar Airways Güney Kore ve İran Uçuşlarınında Kısıtlamaya Gitti

Qatar Airways, Operasyonel Zorluklar nedeniyle Güney Kore ve İran’a Yönelik Hizmetlerini Geçicici Olarak Azalttı Qatar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<