Anasayfa / Havacılık / 4.EKONOMİ VE LOJİSTİK ZİRVESİ BAŞLADI

4.EKONOMİ VE LOJİSTİK ZİRVESİ BAŞLADI

4. Dev Buluşma: Kamu – Lojistik – Reel Sektör

Ekonomi ve siyasette yaşan sıcak gelişmeler Türk Ekonomisini yeni çıkış yolları bulmaya iterken, lojistik sektörü de bu gelişmelere paralel olarak yeni rotalar üzerinde çalışıyor.

Rusya, Çin, Hindistan vb ülkelerle yeni ticari ilişkiler geliştiren Türkiye, AB ülkeleri ile de ticari ilişkilerini güçlendirirken, İstanbul Yeni havalimanı, Bakü-Kars-Tiflis demiryolu gibi projeler ve Yeni İpekyolu Türk lojistik sektörüne yeni imkanlar sunuyor.

Bu gelişmelerle birlikte dijital ekonominin ve Endüstri 4.0’ın yarattığı yeni iş modelleri ekonomiyi yeniden tanımlarken, Türk ticari hayatı ve lojistik sektörü de bu gelişmelere paralel olarak dönüşüme uğruyor.

3 yıldır ekonomi dünyası, kamu ve lojistik sektörünü bir araya getirerek reel sektörleri ve lojistik sektörünü buluşturan Ekonomi ve Lojistik Zirvesi, 4. Yılında; dünyadaki gelişmelere paralel olarak ekonomideki gelecek perspektiflerini ve lojistik sektöründeki gelişmeleri ele alıyor.

4. Ekonomi ve Lojistik Zirvesi, sektörde 25 yıldır aylık olarak yayınlanmakta olan UTA Lojistik Dergisi tarafından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, sektörel birlik ve derneklerin katılımıyla 29 Nisan 2019’da İstanbul’da gerçekleştiriliyor.

Açılış konuşmalarını Utikad Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener ve Deik Lojistik İş Konseyi Başkanı / Fiata Kıdemli Başkan Yardımcısı – Utikad Başkan Yardımcısı Turgut Erkeskin yaptı.

Konuşmacı olarak katılması beklenen Deik Yönetim Kurulu Başkanı Nail Orpak rahatsızlığı sebebiyle katılamadı.

Zirve tüm hızıyla devam etmekte.

Görüntünün olası içeriği: oturma odası ve iç mekanFotoğraf açıklaması yok.Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve sakalGörüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişiGörüntünün olası içeriği: iç mekanGörüntünün olası içeriği: 1 kişi

Hakkında Mehmet Kali

Bunada Gözatın

DHL Supply Chain’in Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Berna Tuncel oldu

Alman lojistik devi DHL Supply Chain’in Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Berna Tuncel oldu Lojistik sektörünün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<