Anasayfa / Havacılık / 2’si çocuk 13 kişi hayatını kaybetti

2’si çocuk 13 kişi hayatını kaybetti

Rusya Soruşturma Komitesi Sözcüsü Svetlana Petrenko, uçaktaki yolculardan 2’si çocuk 13 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Bir Rus Aeroflot Sukhoi Superjet uçağı, 5 Mayıs Pazar günü Moskova’daki Sheremetyevo havaalanında uçakta çıkan yangın nedeniyle acil iniş yaptı.

Aeroflot yaptığı açıklamada, TASS haber ajansının tıbbi kaynaklardan alıntı yaparak, en az 13 kişinin öldüğünü paylaştı. “Mağdurlar var, sayısı belirleniyor, acil tıbbi yardım sağlanıyor” dedi.

Ajanslar, yaralananların sayısıyla ilgili çeşitli rakamlar bildirdi – beş ila 10’dan fazla.

RIA haber ajansının haberine göre 78 yolcunun tamamı boşaltıldı.

Interfax haber ajansı kuyruğun tamamen yandığını ve bir kurtarma ekibinin uçağın bu bölümünde hayatta kalanları bulmaya çalıştığını bildirdi.

Aeroflot, olayın nedenlerini ve koşullarını araştırmak için bir komisyon kurulduğunu belirterek, şirketin kriz müdahale ekibini harekete geçirdiğini sözlerine ekledi.

 

Rus devlet medyasına göre, bir yaşındaki Sukhoi Superjet uçağı, Murmansk adına Şeremetyevo’dan yola çıktı, ancak kısa bir süre sonra Rus devlet medyasına göre yangın nedeniyle acil iniş talebinde bulundu.

Uçağın  tescil numarası RA-89098. Flightradar24 izleme servisi, Moskova çevresinde iki daire çizdiğini ve yaklaşık 45 dakika sonra indiğini gösterdi.

Hakkında Mehmet Kali

Bunada Gözatın

AIR ASTANA APEX ÖDÜLLERİNDE 5 YILDIZ ALDI

Air Astana APEX 5 Yıldız Ödülünü aldı   Air Astana, 9 Eylül tarihinde APEX (Havayolu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<