Anasayfa / Havacılık / 26 NİSAN DÜNYA PİLOTLAR GÜNÜ KUTLANDI

26 NİSAN DÜNYA PİLOTLAR GÜNÜ KUTLANDI

26 NİSAN DÜNYA PİLOTLAR GÜNÜ KUTLANDI

26 Nisan Dünya Pilotlar Günü, Türkiye’nin ilk pilotu ve 1 numaralı Lisans sahibi Fesa Evrensev’in Türkiye semalarında ilk uçuşunu gerçekleştirdiği gündür. TALPA’nın teklifi ve  Uluslararası Havayolu Pilotları Dernekleri Federasyonu’nun (IFALPA) kararı ile 2014 yılından itibaren tüm dünyada “Dünya Pilotlar Günü” olarak kutlanılmaya başlanmıştır.

Doğu’yu Batı’ya, Kuzey’i Güney’e, Gündüz’ü Gece’ye, Gönül’ü  Gönül’e kavuşturan gökyüzü sevdalılarının Dünya Pilotlar Gününü kutluyoruz.

Öte yandan, Türkiye Havayolu Pilotları Derneği Yönetim Kurulu bu sabah çelenk koyma törenini Bakırköy Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirdi. Tören, Bakırköy Cumhuriyet Meydanında, tören saygı duruşu, Atatürk Anıtı’na çelenk konulması, İstiklal Marşı ve Türkiye Havayolu Pilotları Derneği Başkanı Kpt.Plt. Hüseyin Murat Ersoy’un günün anlamına ilişkin konuşmasıyla son buldu.

26 Nisan Pilotlar Günü Hilton Convention Center’da 19:00-00:30 saatleri arasında balo düzenlendi. THY Yönetim kurulu başkanı İlker Aycı konuşmasının ardından geceden erken ayrıldı. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi ve SHGM Genel Müdür Vekili Bahri Kesici’de gecede konuşma yaptılar. Sponsorlara sertifikaları verildi. Balo!da Selami Şahin ve Seda Mete sahne aldı.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayaktaGörüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, takım elbiseGörüntünün olası içeriği: 2 kişiGörüntünün olası içeriği: 1 kişiGörüntünün olası içeriği: 2 kişi, takım elbiseGörüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbiseGörüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbiseGörüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, sahnedeki insanlar ve müzik enstrümanı çalan insanlarGörüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlarGörüntünün olası içeriği: 2 kişiGörüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlarGörüntünün olası içeriği: 2 kişiGörüntünün olası içeriği: 12 kişi, gülümseyen insanlar, kalabalık ve iç mekanGörüntünün olası içeriği: 13 kişi, gülümseyen insanlar, kalabalık ve iç mekanGörüntünün olası içeriği: 9 kişi, gülümseyen insanlar, kalabalık ve iç mekanGörüntünün olası içeriği: 3 kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekanGörüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta, dans ediyor ve iç mekan

Hakkında Mehmet Kali

Bunada Gözatın

DHL Supply Chain’in Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Berna Tuncel oldu

Alman lojistik devi DHL Supply Chain’in Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Berna Tuncel oldu Lojistik sektörünün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<