Anasayfa / Havacılık / 2017 Antonov Havayolları’nın Yılı Oldu

2017 Antonov Havayolları’nın Yılı Oldu

Ukraynalı taşıyıcı Antonov Havayolları, petrol ve gaz endüstrisinin güçlü ihtiyaçları için önemli bir taşıyıcı olarak itibarını güçlendirdi.

Bu hafta, Cenova, İtalya’dan Karaçi, Pakistan’a An-124-100 uçağı ile 109 tonluk bir enerji santrali rotoru nakledildikten sonra, Ukrayna havayolları enerji ile ilgili ekipmanın trafiğinin toplam trafiklerinin yüzde 80’ini oluşturduğunu söyledi.

Antonov’un ticari yöneticisi Martin Griffiths, bugünkü genel kargo talebinin yoğun olduğu bir dönemde, özel, ağır yük taşıma servis pazarının aynı derecede güçlü olduğunu ve enerji sektöründeki artan taşıma talebi ile  gelirler  kilometre başına ton olarak bakıldığında rekor düzeyindeki yüzde 139’luk bir artışı rapor ettiğini söyledi.

Bu trafik, Slovenya’dan Meksika’ya 60 megavattan fazla güç sağlayacak enerji santrali taşıması için dört uçuş ve Amerika Birleşik Devletleri’nden Porto Riko bölgesine yapılan 41 uçuştan oluşuyordu.

Taşıyıcı, Antonov’un An-124-100 uçağının ikisini de geliştirerek,  maksimum taşıma kapasitelerini 150 tona çıkardıklarını  , maksimum 150 tonluk yüklere de hizmet sağladıklarını belirtti.

Dünyanın en büyük uçaklarından bir tanesi olan Antonov AN124 uçağı Rusya’nın Vnukova Havalimanı’ndan kalktı ve sabah 08:30 lokal saatte Antalya Havalimanı’na indi. Halk günü dolayaısıyla kalabalık olan fuarda dev uçak ziyaretçi akınına uğradı.

Hakkında Mehmet Kali

Bunada Gözatın

Sunexpress, ACT Kargo ve ULS Kargo işletmelerine teşekkür plaketi verildi

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) 2018 yılı SAFA Değerlendirme Toplantısı 14 Ocak tarihinde Türk Sivil …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<